Türkçe

FAQ

Nasıl bağış yapabilirim?

Yayıncı, geliştirici ya da güvenilir bir gazeteciyseniz, lütfen “Açık Artırma Yöntemi” sayfamızı ziyaret edin.

Yoğun talepten dolayı, Play For Japan ne yazık ki çok meşgul. Şu an için, çabalarımızda sizi dahil etmenin bir yolu olup olmadığını belirleyene kadar, özel koleksiyonculardan ve oyunculardan, Play For Japan ağı dışında kendi açık artırmalarını yayınlamalarını istiyoruz.

Güzel bir ürünüm var – Neden bağışlayamıyorum?

Pek çok koleksiyoncu, koleksiyonlarında değerli ve eşsiz ürünlere sahiptir ve şüphesiz ki Japonya yardımı çabalarına destek olmak için bunları satmayı düşünmektedirler. Bu çabaları kesinlikle alkışlıyoruz; onlar, Play For Japan kampanyasının anlamının tam karşılığıdır.

Ancak, Play For Japan kampanyası, tam zamanlı işleri olan, az sayıdaki gönüllüler tarafından yürütülmektedir. Önümüze gelen her açık artırmayı doğrulayacak kaynaklara sahip değiliz. Endüstriden aldığımız tekliflerle başa çıkana kadar, sizi yüreklendirmek zorunda olacağız. İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz!

İşin iyi yanı, yine de ürünlerinizi eBay Giving Works kullanarak yayınlayabilir ve gelirleri hayır kurumuna bağışlayabilir olmanızdır. Bunu yapma kararını veren herkese minnettar oluruz!

Bir Play For Japan açık artırmasının güvenilir olduğunu nasıl anlarım?

Bir PFJ açık artırmasının güvenilir olduğunu anlamanın üç yolu vardır:

1. Bir eBay Giving Works açık artırması olarak işaretlenecektir. Tüm Giving Works açık artırmaları, açık artırma başlığındaki özel bir kurdele simgesiyle açık olarak işaretlenir ve tüm PFJ açık artırmaları, açıklama kısmında, gelirlerin %100’ünün hayır kurumuna bağışlanmakta olduğunu açıkça belirtecektir.

2. http://www.playforjapan.org adresindeki resmi PFJ blog sitesinde yayınlanacaktır. Burada yoksa gerçek değildir. Blog sitesine ürünleri elle eklediğimizden, görünmeleri biraz vakit alabilir. Bunları olabildiğince hızlı biçimde güncel tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan, bir ürünün yasal olup olmadığını tekrar kontrol edin.

3. Açık artırmada, resmi PFJ blog girdisine bir bağlantı olacaktır. Bağlantı yoksa, bu açık artırma konusunda bilgimiz yoktur. Tekrar etmek gerekirse, bu elle yapılan bir işlem olacağından, sabırlı olun ve tekrar kontrol edin!

Teklifimin, Japonya’ya yardıma gideceğinden nasıl emin olurum?

Şu an Japonya’da doğrudan yardımlarda bulunmak üzere onaylanmış bazı hayır kurumlarını önerdik. Bu hayır kurumlarının, yardım çabalarını devam ettirdiğinden emin olmak için gözümüz üzerlerinde olacak.

Amerikan Kızıl Haçı pek çok felaket için yardım sağlar ama talimatlarımızı izleyen satıcılar, yardımlarının Japonya’ya yönlendirileceğinden emin olacaktır.

Neden bağış ürünleri kabul edip bunları yayınlamıyorsunuz?

Araştırmalardan sonra, bağışları alıp bunları açık artırmaya kendimizin koymasıyla ilgili karmaşık aşamaların, Play For Japan kampanyasının, yardım çabaları için para toplamak amacıyla kaynaklarımızı hızla bir araya getirmek şeklindeki amacına ters düştüğünü fark ettik.

Kâr gütmeyen bir organizasyon oluşturmanın ve sertifikasyon almanın zorluklarından dolayı, oyun endüstrisi temsilcilerinin bireysel açık artırmalarını vurgulayacak, tanıtacak ve teşvik edecek bir ağ oluşturma alternatifi daha ağır bastı.

Bunun ötesinde, Play For Japan kampanyasını oluşturan gönüllü kadrodaki herkes tam zamanlı işlere sahiptir. Kâr gütmeyen organizasyon kurmaya, teslimatları almaya, açık artırmaları yürütmeye ve ürünleri nakletmeye yönelik gereksinimler, şu anda bizim için oldukça zahmetlidir.

Bir eBay hesabınız yoksa ya da kişisel hesabınızı kullanmamayı tercih ederseniz, http://givingworks.ebay.com/ adresindeki eBay Giving Works kılavuzlarını izleyerek yeni bir hesabı kolayca oluşturabilirsiniz.

Satış yapmak konusuyla ilgileniyorum ama Birleşik Devletler dışında yaşıyorum. Nasıl yardım edebilirim?

Bizim hesabını veremeyeceğimiz olası vergi yükümlülüklerini önleyerek, hayırsever bağışları nasıl yöneteceğinizi görmek için lütfen eBay Giving Works’ü araştırın. Daha fazla bilgi için http://givingworks.ebay.com/ adresine bakın.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s